Pályázati forrásból valósul meg a Szatmár-Beregi Kórház és Gyógyfürdő Nonprofit Kft.Sürgősségi Osztályának fejlesztése

A legmagasabb szintű szakmai ellátás érdekében elengedhetetlenek azok a beruházások, melyek az egészségügyi ellátórendszer további fejlesztését hivatottak szolgálni. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat és az Egészségügyi Holding Nonprofit Zrt. törekvése a pályázati lehetőségek kiaknázásával a lehető legmodernebb egészségügyi hálózat kiépítése.

Ennek egyik jelentős állomása volt annak a TIOP pályázat támogatási szerződésnek az ünnepélyes aláírása július 16-án, melyet a Megyei Önkormányzat elnöke, Seszták Oszkár és Kővári Attila, a Strukturális Alapok Programiroda igazgatója írt alá a Megyeháza Bessenyei Nagytermében. Az 531 millió forintos összegből a jövőben a Szatmár-Beregi Kórház és Gyógyfürdő Nonprofit Kft. Sürgősségi Osztályának komplex fejlesztése valósul meg.

A beruházással a cél, hogy a lakosság részére területi elérhetőség tekintetében egyenlő esélyeket és hozzáférést lehessen biztosítani, hangsúlyozta Seszták Oszkár megnyitójában. Az elnök kiemelte azt is, hogy a fenntartó egészségpolitikai szándéka és kötelezettsége is egyértelmű, hiszen a megye lakóinak egészségügyi ellátása kiemelt fontosságú. A kórház az ország egyik leghátrányosabb kistérségének súlyponti intézménye, mely nem kizárólag felvevőterülete sürgősségi ellátásának szempontjából meghatározó, hanem azért is, mert az Európai Unió első szűrőbástyája.

Bár összegben nem ez a legjelentősebb beruházás, hasznosság szempontjából fontossága vitathatatlan, mondta el Kővári Attila. A projekt összegéből a kórház Sürgősségi Osztályának épület-, és a műszerfejlesztése is megvalósulhat a jövőben. Az igazgató hozzátette, hogy a legfontosabb cél az esélyegyenlőség és az egészségügyi szolgáltatás minőségének fejlesztése.

Egyetlen megye vagyunk az országban, ahol minden egyes kórház rendelkezik sürgősségi osztállyal, hangsúlyozta pohárköszöntőjében Dr. Pikó Károly, az Egészségügyi Holding Nonprofit Zrt. vezérigazgató-helyettese. A sikeres gyógyító munka érdekében elengedhetetlenül fontos az osztályok megfelelő műszerezettsége, felszereltsége, hiszen ezeken a részlegeken percek dönthetik el a beteg életét és további sorsát. A pályázati összeggel most lehetőség nyílik arra is, hogy az esetleges hiányokat pótolni lehessen – tette hozzá a vezérigazgató-helyettes.