Rehabilitációs fejlesztések Nyíregyházán

A „Rehabilitációs szolgáltatások fejlesztése az Észak-alföldi Régióban” című projekt keretében két év alatt hat betegellátó intézményben, összesen 4,3 milliárd forintos beruházás valósult meg. Az uniós támogatású pályázat érintette a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház nyíregyházi Jósa András Oktatókórházának és nagykállói Sántha Kálmán Szakkórházának fejlesztését is.

Ahogy Dr. Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgató főorvosa fogalmazott a projekt jelenlegi állását ismertető sajtótájékoztatón, a rehabilitációra nagyon komoly szükség van, hiszen ahhoz, hogy egy beteg újra a társadalom hasznos, teljes értékű tagja legyen, nem elég gyógyultan kiengedni a kórházból, komplex rehabilitációban kell részesülnie. A projekt fő célját ezért modern, beteg- és környezetbarát egészségügyi rehabilitációs intézmények kialakítása jelentette, az ellátási területeken élő, illetve a kórházak szolgáltatásait igénybe vevő páciensek életminőségének és elégedettségének növelése, nem utolsó sorban pedig korszerű munkahelyi környezet kialakítása érdekében intézményünk munkatársai számára.

Kun József projektvezető úgy tájékoztatott, a kivitelezés mellett több mint 80 millió forint értékben, közel 300 különböző rehabilitációs gép-műszer és bútorzat beszerzésére, infokommunikációs eszközök vásárlására is támogatást nyújtott a projekt. Az eszközök és a bútorzat szállítása jelenleg is folyamatban van, november végéig hiánytalanul megérkeznek a berendezések.

Nyíregyházán mozgásszervi és kardiológiai rehabilitációs kezeléseket, illetve járóbeteg-szakrendelést egyaránt végeznek a szakemberek. Dr. Szilassy Géza, a Jósa András Oktatókórház Mozgásszervi Rehabilitációs és Szeptikus Sebészeti Osztályának osztályvezető főorvosa elmondta, a klasszikus mozgásszervi rehabilitáció során a megye kétharmadának, azaz 300–400 ezer betegnek az ellátása valósulhat meg, a kardiológiai rehabilitáció 170–200 ezer pácienst érint. Emellett a Tiszántúlon a speciális gerincvelősérült betegeket is az Oktatókórház látja el nagyrégiós szinten, ami azt jelenti, hogy összesen mintegy másfél millió ember rehabilitációs gyógykezelése tartozik intézményünkhöz.

A sajtótájékoztatót követően a megjelenteknek lehetőségük nyílt bejárni az új rehabilitációs épületet és a Szülészeti tömbben a projekt részeként kialakított Neurorehabilitációs részlegét is.

Az augusztus 12-én ünnepélyes keretek között átadott Központi Rehabilitációs Egység 1200 négyzetméteren épült fel, földszintjén többek között masszázshelyiségek, a tangentoros kezelésekhez, illetve gyermek- és felnőtt hidroterápiához használatos fürdőkádak és medence, az első emeleten pedig fizikoterápiás gyógytornaterem, ergoterápiás foglalkoztató, illetve a pszichoterápiás, mentálhigiénés és logopédiai kezelések kapnak helyet. Az új épületből fedett folyosó vezet a Szülészeti épület földszintjén kialakított Neurorehabilitációs részlegre, amely a gerincvelő- és négyvégtag-sérültek kezelésének helyszíne.

Az új és felújított rehabilitációs épületekben és részlegekben januártól indulhat meg a gyógyító munka.


Online előjegyzés
Várólista
Rendelési idők változása
Fizető betegellátás
Vizsgálatkérők
Étkezés - Étlap
Telefonkönyv
Babybox fotógaléria
Life Story Baby fotógaléria